2012 m. vasario 5 d., sekmadienis

Ritė nėriniams

Darbo priemonės: 

- žirklės (pakanka ir vienų, tik man patogiau dvejos);
- pjaustyklė;
- linas (galima imti ir kitokią medžiagą, bet su linu dirbti man tikras malonumas);
- siūlai;
- adata;
- spaustukai (nebūtini, vietoj jų gal tiktų ir kokie skalbinių spaustukai);
- iš popieriaus iškirptas ritės šablonas (kokio norit dydžio. Manoji ritė - 10 x 8 cm. Šablonas iškirptas iš languoto lapo, nes taip buvo patogiau išcentruoti);
- pieštukiniai klijai (jie šiam darbui tikrai gal yra geriausi - prilimpa puikiai, nepersigeria ir nesusiraukšlėja audinys!);
- apvali juostelė;
- 1,5 mm kartonas (galima imti ir plonesnį, bus lengviau išpjaut, svarbu, kad nebūtų labai plonas ir nelinktų gamybos procese).


Iš kartono pagal turimą šabloną išsipjauname dvi vienodas detales. Išsikerpame lino gabalėlius. Nuo kraščiukų paliekame apie 1,5 cm (tai priklausys nuo ritės dydžio).

Vieną detalės pusę ištepame pieštukiniais klijais, tolygiai dedame ant lino gabaliuko, prispaudžiame. Ir dėl tvirtumo dar paspaudžiame po kokiu nors presu (tai nebūtina, nes limpa gerai, bet aš vis tik palaikiau paspaudus po knyga).
Apkerpame kraštelius ir įkerpame ties kampeliais:
Klijuoti užlenkimus pradedu nuo kampelių. Kai kuriose vietose galima iškirpti nereikalingos medžiagos gabaliuką - taip gražiau ir ploniau užsilenkia:
Priklijuojam juostelės galiuką, tuomet sutepam visą ritės vidų pieštukiniais klijais, sujungiam abi dalis ir suspaudžiam spaustukais:
Apsiuvame juostelę aplink kraštelį:
Viskas - RITĖ BAIGTA!2 komentarai:

  1. Atsakymai
    1. Agnut, kaip malonu, kad užsukai, o ypač, kad radai kažką naudinga. Darbelio ten tikrai nedaug, o ritė gaunasi labai miela ir pačiam naudot, ir kam nors padovanot :) Aišku, visada galima pasiuvinėt ar kitaip papuošt :)

      Panaikinti